• +420 352 629 760
 • zs2kraslice@zs2kraslice.cz
 • Dukelská 1122, Kraslice
 • Školní akce

  Projektový týden 2024

  Naše škola se minulý týden proměnila v kreativní laboratoř, kde se žáci druhého stupně ponořili do světa projektů. Od 20. do 24. května se konal již třetí ročník Projektového týdne, který přinesl spoustu nových zážitků a poznání.

  Týmový duch ve vzdělávání

  Žáci byli rozděleni do sedmnácti týmů s cílem podpořit spolupráci mezi různými ročníky. Každý tým byl směsicí talentů, zastoupenou trojicí šestáků, sedmáků a deváťáků doplněných o dvojici osmáků. Tato rozmanitost umožnila studentům učit se jeden od druhého a sdílet své jedinečné perspektivy.

  Bouře mozku a objevován

  Učitelé připravili širokou škálu projektů, od tajemství a záhad, přes ekologii až po umění a technologie. Studenti si mohli vybrat z tematických projektů jako „Čím chceme být“, „Zelené pahorky kraslické“ nebo „Porcelán – bílé zlato Karlovarského kraje“, což jim umožnilo prozkoumat oblasti, které je nejvíce zajímají.

  Od teorie k praxi

  Není to jen o učení se ve třídě; studenti také vyrazili na exkurze a výlety, aby získali praktické zkušenosti. Tyto aktivity jim umožnily aplikovat teoretické znalosti v reálném světě a přinést zpět do školy nové nápady a inspiraci.

  Finální prezentace

  Týden vyvrcholil prezentacemi, kde každý tým představil výsledky své práce. Školní komunita se mohla zapojit a podpořit své favority sledováním online přenosů prezentací.

  Úspěch a ocenění

  Letošní ročník byl úspěšný, s projekty dosahujícími vysoké úrovně kvality. Porota měla těžkou úlohu vybrat vítěze, ale nakonec udělila speciální ocenění projektům „Jak se žije v ZOO“, „A třese se a třese“ a „Tajemný Krudum“. Další dvě ocenění si odnesly projekty „Pohybové retrohraní“ a „Statek“ za jejich vynikající přínos.

   

  Děkujeme všem kolegům, kteří se na projektovém týdnu podíleli. Děkujeme porotě ve složení, Josef Vlček (emeritní ředitel 😊), Ivana Pečenková (ředitelka ZŠ a MŠ Oloví), Alena Muchová (za 1. stupeň), Petra Hrůzová (za školskou radu) a Filip Beneš (místostarosta Kraslic).

  Hlavně ale děkujeme našim žákům za super nasazení.

  *Fotky budou postupně doplňovány.

  Zanechte nám komentář