Vybraná kategorie:

 

2%12/13 Poznáváme Kraslice

 POZNÁVÁME KRASLICE – 2. A

 

V prvouce se učíme o místu, v kterém bydlíme. A tak jsme se vydali na poznávání Kraslic. První zastávkou byla významná památka – bývalá jatka. Pan Tučák nám ukázal a vysvětlil jak všechno před sto lety fungovalo. Maminka Ríši, paní Hoznourová, nám zajistila prohlídku kostela. Chovali jsme se tu velmi tiše. Zaujaly nás sochy svatých, varhany i velký dřevěný betlém. Naše putování pokračovalo do střední školy. Prohlédli jsme si hudební  nástroje, které tu dříve žáci  vyráběly. Poznali jsme budovy, které tu stojí i víc než sto let. Také příroda v Kraslicích nás zaujala. Obkreslili jsme si kůru z nejstarších stromů (z vrby a dubů) ve městě.

                                                                                      Za žáky 2. A - Mgr. Jana Horvátová