Vybraná kategorie:

 

2020/2021 2. A Malým farmářem

Na školním statku v Chebu jsme se stali na chvíli malým farmářem. Celou farmou nás provázela kočka Míca, s kterou jsme poznávali hospodářská zvířata a učili se jak se o ně starat.

Nejprve jsme navštívili prasátko Lojzíka. Hned vedle z ohrady na nás hudroval bílý krocan. Husy právě obědvaly čerstvé kopřivy a tak jsme přešli ke slepicím a kuřátkům. Nejvíc nás zaujal osel, který se nechal podrbat i za ušima. Mazlit se chtěly i kozy a ovce. Největší zvíře byla kráva Růženka. Byla velmi přítulná. Mohli jsme si na umělém vemínku vyzkoušet, jaké to je podojit krávu.  Nebylo to vůbec lehké.

 Nakonec jsme si všechny získané informace zapsali do pracovního listu.

O přírodě se učit v přírodě je to nejlepší, co může být. Těšíme se na další výuku.

                                                                                Žáci 2. A a 2. B ZŠ Kraslice, Dukelská a třídní učitelky Jana  a Míša