Vybraná kategorie:

 

2020/21 3.A,B Vycházka do lesa

 VYCHÁZKA DO PŘÍRODY

 

Hurá! Škola začala. Rozdali jsme si učebnice a než jsme si stačili uvědomit, že začaly také povinnosti, byl pátek -nejlepší den vyjít si do lesa. Sice trochu mrholilo, ale to neva. Užili jsme si i tak. Za úkol jsme měli postavit mandalu z přírodnin. Ve skupinách jsme začali tvořit. Práce to byla opravdu nelehká, protože když chcete na mandalu použít třeba šišky, ale šišky chce i dalších pět skupin, znamená to, že musíte být hodně rychlí, nebo pro šišky musíte dojít hlouběji do lesa, nebo si je vybojujete (to by nám ale neprošlo). A tak jsme vymýšleli dostupné přírodniny (šišky, kameny, trávu, listy, klacíky, kapradí, mech, jeřabiny - obzvlášť náročné sehnat), sbírali jsme, skládali, tvořili, zdobili, aranžovali…, … zkrátka s vervou a nadšením jsme plnili zadaný úkol. A povedlo se! U našich výtvorů jsme se vyfotili, a když jsme odcházeli, zůstaly po nás na cestě obrovské koláče pro zvířátka.

Mgr. Š. Kuzebauchová