Vybraná kategorie:

 

2019/2020 8.B Projekt Edison

 

Projekt Edison

Ve druhém únorovém týdnu jsme na naší škole přivítali skupinu zahraničních studentů – Farrela a Livii z Indonésie, Ilonu z Ukrajiny, Kate z Gruzie, Ritika z Indie, Yuklam z Hong Kongu a Alana z Taiwanu.

Studenti nás seznámili se zvyky a tradicemi svých zemí, s národními jídly, kroji a tanci. Také jsme se naučili napsat své jméno v jejich jazyce. Ve čtvrtek jsme pro ně připravili vycházku po zajímavých místech Kraslic a okolí. Poslední den v rámci projektu The Global Village jsme ke každé zemi vytvořili plakáty, připravili ochutnávku našich českých jednohubek, chlebíčků a perníku a na oplátku nám Farrel  usmažil své indonéské  zeleninové placičky a Ilona uvařila typický ukrajinský boršč.

Celý týden jsme samozřejmě měli skvělou příležitost procvičit své znalosti angličtiny a naučit se něco nového. Projektový týden se nám velmi vydařil a jsme rádi, že jsme na naší škole mohli tyto zahraniční studenty mít.

 

                                                                                                          Mgr. H. Štípková