Vybraná kategorie:

 

2019/20 4.A Sopky našeho kraje

 Dne 15. 11. jsme jeli autobusem do karlovarského sopečného muzea.

Atraktivní výstava představuje sopky z různých úhlů pohledů. Dozvěděli jsme se, kde a za jakých podmínek sopky vznikají, jaké podoby mohou mít, i s tím, že sopenými produkty nemusí být jen popel a láva.

Seznámili jsme se s vybranými sopkami z Karlovarského kraje. Nejznámější a nejmladší sopkou je Komorní hůrka, která se nachází nedaleko měst CHebu a Františkových Lázní. Celkem výstava přibližuje jedenáct zajímavých lokalit z regionu, jako je Krásný vrch, Podhora nebo Pustý zámek. Moc se nám líbila animace sopečné činnosti Šemické skály nebo Komorní hůrky.

Pro nás, děti, tam měli model sopky, zvonkohru ze znělcových desek, na kterou se hraje kladívkem. Dále jsme mohli hledat otisky listů a minerálů v laharových uloženinách. Na konci exkurze jsme si prověřili své znalosti prostřednictvím pracovního listu. Tento výlet jsme si náramně užili a něco nového i naučili.

Za 4. A Adam Šlapánek