Vybraná kategorie:

 

2018/19 3.A Třídní výlet

 Jestli kytky slyšet chcete, dobře oči otevřete.
Kytky totiž mluví s námi barvami a barvičkami.
A tak od bílého rána jejich řeč je malovaná:
Modrou pomněnky nám poví, jak je v nebi skřivánkovi.
Červenou nám řekne mák, že i červánek je mrak.
Narcis zase krásnou žlutí, dokáže stát bez pohnutí. 
Zelená je celá tráva, to vám poví každá kráva.
Kopretina žlutobílá, jak se volá na motýla.
Inu takhle: Motýlečku,proč máš na svých křídlech tečku? 
Moje tečka, drahá paní, to je konec povídání.

     Barevný výlet jsme si všichni parádně užili. Na cestě za záchranou barev, které zaklela zlá Kanimůra, jsme plnili spoustu úkolů. Každá barevná skupina bojovala, co jí síly stačily, aby se podařilo všechny barvy vrátit. A komu, ptáte se? No přece Sluníčku, to je bez barev velmi smutné. Po cestě jsme potkali kouzelnou babičku Berušku, která nás zachránila od smrti hladem. Všichni jsme snědli její vynikající kouzelné pokrmy, příjemně se nám zatočila hlava, zavíraly se nám oči a najednouuuuuuuuu hop a objevili jsme se u Sluníčka. Volali jsme na babičku "děkujeme, babičko, Beruško, zachránila jsi nás...." Sluníčko nás přivítalo krásnou pohádkou a pak už jsme byli tak unavení, že jsme se sotva dostali do postýlek a ihned usnuli. 

    Ráno jsme se plni sil vydali opět do boje. Všechny úkoly jsme splnili a nezbývalo, než čekat, jestli se barvy vrátí. Stáli jsme, rozhlíželi se a najednou začaly z nebe padat všechny barvy, to byla krása...

     No a jak to dopadlo s Kanimůrou? Sluníčko ji pomocí barev proměnilo v krásného barevného motýla. Hned bylo všem veselo, protože barevný svět je krásný a veselý.

Za 3. A tř. učitelka Mgr. Alena Muchová