Vybraná kategorie:

 

2018/19 1.A Cesta kolem světa

 Cesta kolem světa v MŠ Zámeček

Dne 4. 6. 2019 jsme se vydali oslavit Den dětí cestou kolem světa. Hned ráno jsme se probudili do krásného dne a tak nám nic nebránilo, si zabalit do batůžku vše nezbytné, a vyrazit. Cesta nám začínala na zahradě mateřské školy Zámeček v Kraslicích. Nejprve jsme se seznámili s ostatními cestovateli a dostali jsme cestovní pas. Za celé dopoledne jsme procestovali šest kontinentů. V Africe jsme ochránili lidi i dobytek tím, že jsme zahnali divokého lva. V Asii jsme se dozvěděli, že se tam lidé živí hlavně rýží, kterou jsme jim pomohli přebrat k večeři. V Jižní a Severní Americe jsme objevili mnoho národů.  V Evropě jsme se naučili jezdit autem mezi domy. V Antarktidě jsme měli hlad a museli si ulovit mnoho ryb. V Austrálii jsme pomohli klokaní mámě přenést malého klokana.

Po dlouhé cestě nám vyhládlo a dali jsme si výbornou bublaninu.  Ke splnění Cesty kolem světa jsme museli zdolat ještě poslední kopec, horu Říp, kde jsme dostali mnoho krásných odměn. Mateřské škole Zámeček a žákům devátých tříd ZŠ Dukelské děkujeme za překrásný zážitek.

Mgr. Lucie Hrachová