Vybraná kategorie:

 

2018/19 4. A Včerejší svět

Milý Niky,

Včera jsem byl se třídou v Sokolově. Navštívili jsme muzeum a výstavu Včerejší svět.

V muzeu jsme viděli model mamutího  mláděte. Od paní průvodkyně jsme dostali pracovní listy, které jsme společně vyplňovali.  Četli jsme si pověsti Sokolovska, luštili křížovku. Už vím, že nádoba na výrobu másla se jmenuje máselnice a pomůcka na praní – valcha.

Pak jsme šli na výstavu, kde jsme se dozvěděli, jak žili naše babičky a dědečkové, když byli malí. Prohlédli jsme si starobylé kočárky a kola. Ta kola byla zvláštní, například jedno kolo bylo o hodně větší než všechna ostatní. Nejhorší byl kostitřas, byl celý ze dřeva. Na tom bych nechtěl jezdit.

Nejvíc se mi líbili šaty od Blanky Matragi. Ušila je pro panenku. Ty šaty stály asi 75 000 Kč. Paní Matragi prý říkala, že už šaty pro panenku šít nebude, že je to horší než pro dospělého.

Zpátky do Kraslic jsme jeli vlakem.  Škoda, že jsi s námi nebyl. Exkurze se mi moc líbila. Pozdravuj bráchu.

                                                                                                                                          Ahoj Norbert Rau