Vybraná kategorie:

 

2018/19 1.B Koncert historické hudby

KONCERT HISTORICKÉ HUDBY

 

Historická hudba je prý hudba, kterou napsal někdo kdysi dávno. To prý ještě ani naše babičky nebyly na světě. Hudba byla veselá a tak trochu zvláštní a my jsme se zaujetím poslouchali. Zvláštní byly především hudební nástroje, na něž nám muzikanti hráli. A co teprve jejich názvy – šalmaj (předchůdce hoboje), píšťaly ze zvířecích rohů, neboli gemshorny, platerspiel – píšťala s měchem z prasečího močového měchýře, šalimo (předchůdce klarinetu), píšťala jednoručka (pro jednoruké muzikanty), flétna dvojačka, koncovka, která vypadala jako tyč, kobza (jednoduchý strunný nástroj), loutna, kterou jedinou známe z pohádek a různé druhy bubínků a tamburínek. I když jsme si u této hudby moc nezazpívali, přesto se nám koncert líbil. Díky této hudbě jsme alespoň trochu nahlédli do dávných časů.

 

Mgr. Šárka Kuzebauchová