Vybraná kategorie:

 

2018/19 4. B Galerie Karlovy Vary

 

Galerie Karlovy Vary

Dne 16. května 2019 jsme navštívili Galerii umění v Karlových Varech, kde byl pro nás připraven interaktivní vzdělávací program „Přistupte blíže, aneb Nebojte se moderního umění.“ Nejprve jsme se dozvěděli, co je galerie, co v ní nalezneme, jak se v ní máme chovat, jaké jsou malířské žánry a řadu dalších informací. V prvním patře jsme si prohlédli výstavu „100 let – 100 děl/100 umělců – 100 osudů“. V přízemí jsme zhlédli výstavu významného českého malíře a kreslíře Otakara Slavíka. Tam jsme se dozvěděli vše o barvě  - základní, odvozené a neutrální. Hlasovali o nejhezčí obraz Otakara Slavíka, vyplňovali pracovní listy. Na závěr jsme si ve výtvarné dílničce zopakovali vše o barvách, složili barvy duhy a vyrobili jsme si vlastní dárek.