Vybraná kategorie:

 

2018/19 1.A Mezinárodní den invalidů

 MEZINÁRODNÍ DEN INVALIDŮ

Dne 19. 3. 2019 jsme oslavili Mezinárodní den invalidů. Vyzkoušeli jsme si, že život postiženého člověka není vůbec jednoduchý. První hodinu jsme se ponořili do úplného ticha. Naučili jsme se používat mimiku a gesta svého těla. Nebylo to vůbec jednoduché, když jsme potřebovali paní učitelce něco povědět. Druhou hodinu jsme se naopak ponořili do úplné tmy. Prošli jsme se po škole s doprovodem nebo za pomoci slepecké hole. Také jsme počítali, třídili geometrické tvary a modelovali číslice se zavázanýma očima. Dozvěděli jsme se o tom, jak můžeme nevidomému člověku pomoci a jak ho oslovit. Třetí hodina se týkala lidí, kteří mají závažná ochrnutí.  Psali jsme nedominantní rukou, pusou, ale také jsme kreslili nohama. Celý den byl pro nás velice poučný.