Vybraná kategorie:

 

2018/19 1.B Vynášení Morany

 

VYNÁŠENÍ MORANY

 

Aby zima už opravdu nebyla, vynášeli jsme ji pryč. Jenže vynášení zimy – Smrtky, Morany není tak jednoduché, jak se zdá. Museli jsme se naučit nějaké básničky i písničky, abychom se s ní mohli řádně rozloučit. Pozorovali jsme páťáky, jak Moranu zdobí a pyšně vynášejí a těšili se, až bude Morana plavat ve vodě. Trošku jsme se báli, že třeba nebude plavat, ale zbytečně. V řece bylo vody dost a Morana během chvilky odplavala daleko za město. Zpívali jsme a veselili se, že už jaro přichází.

S malým přáníčkem krásného jara jsme navštívili hasiče a ti nás za to posadili do hasičského auta. Lezli jsme nahoru i dolu a pokládali hasičům spoustu všetečných otázek. Trpělivě nám odpovídali a na závěr nás pozvali na řádnou exkurzi. Moc děkujeme. A ještě jednou přejeme krásné jaro!

Za 1.B tř. uč. Mgr. Šárka Kuzebauchová