Vybraná kategorie:

 

2018/19 3.A Výukový program "Babka kořenářka"

Čáry máry kouzlení, ať se ta věc promění.

Co to je, kdo to ví? Ten ať rychle odpoví.... 

Jsou to přece bylinky.

Připadali jsme si trochu jako v kouzelnické škole, samé záhadné kytičky, které nám mohou vyléčit spoustu nemocí. Povídali jsme si například o podbělu, šalvěji, černé jeřabině, šípku, kopřivě, měsíčku..... Na všechny tyto poklady jsme se také podívali pod mikroskopem. Pak už jsme se přesunuli k té opravdové "alchymii" a uvařili jsme si pravý bylinkový, samozřejmě velmi zdravý a léčivý čaj, který jsme si osladili medem. Dále jsme si ještě "vyčarovali" měsíčkovou mast, na kterou jsme použili měsíčkový olej, který se tři týdny musel louhovat a včelí vosk. Ale pozor, vše muselo být ve správném poměru, aby vznikla ta pravá léčivá mast. Nakonec jsme se šli ještě podívat na bylinky ven a některé z nich jsme také ochutnali.  Maminky, tatínkové, těšte se, dnes vás budeme léčit my.

Za 3. A tř. učitelka Mgr. Alena Muchová