Vybraná kategorie:

 

2017/18 5.B Školní výlet

Školní výlet – vojenské cvičení Už jsme velcí, a tak jsme se domluvili, že školní výlet pojmeme ve stylu vojenského cvičení. Těšili jsme se, že naše těla dostanou opravdu zabrat a také že ano! Se souhlasem rodičů a s účastí některých z nich jsme ve „válečné zóně prožili radost z vítězství, adrenalinové soustředění ve hře, ale i strach z bolesti, kterou jsme však nakonec při zápalu boje vůbec nepocítili, nebo ji s úsměvem překonali. Po bitvě jsme si navzájem pyšně ukazovali svá válečná zranění a odpoledne jsme se všichni přesunuli na naši základnu. Zde jsme měli možnost, i přes prvotní otálení některých dětí, schladit se v tamějším jezírku. Děti však i po tomto byly plní energie a tak jsme si zahráli. Jako správní vojáci jsme si museli jít sami obstarat dříví, abychom si mohli následně opéct buřty, všechny to ohromně bavilo a děti se vzájemně předháněly, kdo přinese největší kus dřeva. Na večer byla připravena trochu klidnější aktivita v podobě vojenského Riskuj, kde se dívky dozvěděly mnoho nových informací a byli to především kluci, kteří znali odpovědi na všechny otázky. Po takto náročném dni byly děti posláni do postelí brzy, sotva však zavřely oči, byly probuzeni. Byl na ně nachystán teroristický útok při kterém byly dovedeni poslepu k auta a odvezeni do neznámého místa, odkud musely najít cestu zpět na základnu. S sebou dostali pouze baterku, sladkosti na uklidnění a jednoho z rodičů, pro případ, že by se ztratily, maminky však měly za úkol nijak dětem neradit. Do postelí děti ulehaly plni nových zážitků a vzpomínek a nemohly se dočkat rána, až si je mezi sebou budou moci povědět. Mgr. Šárka Kuzebauchová