Vybraná kategorie:

 

2017/18 I.B Pasování na čtenáře

 Pasování na čtenáře

Už rok jsou z nás školáci a naučili jsme se mimo jiné znalosti i dovednost číst. V pátek 22.6.2018 jsme byli při velké slavnosti v městské knihovně pasováni na „Čtenáře“. Nejprve jsme si pro paní knihovnici Martu a pro rodiče připravili vystoupení s názvem „Abeceda“ a  dokázali jsme, že písmena hravě zvládneme. Paní Marta si nás také trochu „vyzkoušela“ formou zábavných skupinových úkolů. Po jejich splnění jsme objevili vééélkou listinu. Při jejím přečtení jsme odhalili, že to je slib čtenáře, jak se bude chovat ke knížkám. Pak jsme byli naší královnou Dračí říše – p. učitelkou Editou Jankovou stříbrným mečem slavnostně pasováni na čtenáře. Na památku jsme dostali šerpy a čtenářské dárečky. Následovala i slavnostní hostina, dortíky ve tvaru knížek, které pro nás připravila Verunčina maminka, p. Müllerová. Byly krásné a výborné.

Velké poděkování patří Dráčkům z I.B za píli při nácviku vystoupení Abeceda, milé paní knihovnici Martě Maštalířové i paní Müllerové.  

                                                  Mgr. Edita Janková, I.B, ZŠ Kraslice, Dukelská ul.