Vybraná kategorie:

 

2017/2018 6.B Techmania Plzeň

 Techmania Plzeň

 

Dne 7.6. jsme se společně se VI.A vydali na školní výlet. A kam jinam než do Techmanie v Plzni. Po dvou hodinách jízdy autobusem jsme dorazili do cíle. Budova Techmanie byla tak velká, že jsme nevěděli, kam se máme jít nejdříve podívat. Ve skupinkách jsme prošli celým areálem a vyzkoušeli jsme všechny interaktivní exponáty. Nejvíce nás zaujala expozice s nakloněným domkem ukazujícím na zemskou gravitační sílu. Dále jsme si mohli vyzkoušet, jak se lidé cítili při potopení Titaniku, mohli jsme si zkusit moderovat počasí a další zajímavé věci. Také jsme viděli přednášku o tom, jak se chová tekutý dusík. Výlet jsme si moc užili a zpáteční cesta byla v duchu koncertu.

 

                                                                     Eva Nguyenová, Simona Šlajsová