Vybraná kategorie:

 

Školní akademie

VZPOURA HRAČEK Víte, že hračky si nenechají zlými lidmi ubližovat a že se umí bránit? Jistě jste viděli stejnojmennou pohádku od Hermíny Týrlové, kde se hračky ubránily zlému vojákovi. Nám tento motiv upravil Bobeš Kuzebauch do veršované podoby. Vojáci, panenky, kovbojové, hasiči, dráčci, čarodějnice a panáček s policistou se v hračkářství museli ubránit zlodějům. Použili při tom pouze svou hraččí techniku a pár míčů. Jedna hračka nic nezmůže, ale když malé hračky spojily síly, dokázaly velké věci. Zlo bylo potrestáno, zloději vyhnáni. … a bylo po akademii. Zdravé sebevědomí, pýcha (ne nadutost), úcta, smích, pláč a spousta dalších pozitivních emocí se v nás mísila během našeho vystoupení, před i po něm. V hledišti seděli tatínkové a maminky, dědečkové a babičky, bráchové i sestřičky, strýč… a ti prý měli podobné prožitky také. Mgr. Šárka Kuzebauchová