Vybraná kategorie:

 

2017/18 5.B Slet čarodějnic

 

SLET ČARODĚJNIC

 

Ve škole čar a kouzel jsme se ocitli poslední dubnový den. Malé čarodějnice a čarodějové se připravovali na Filipojakubskou noc. Učili se létat na koštěti, rozeznávat jedovaté byliny, poznávat čarodějnické miláčky odříkávat zaklínadla, vařit lektvary a hráli famfrpál. Po této důsledné přípravě konečně přišel důležitý okamžik – uvařit opravdu účinný kouzelný lektvar. Nebyla to legrace. Aby mělo kouzlo sílu, musel se utvořit opravdu pravidelný pevný nepřerušený magický kruh kolem ohně. Za letu proti proudu času se odříkávalo tajemné zaklínadlo a čarovné byliny se vhazovaly do kotlíku s vroucí vodou. Lektvar proti bolesti, nemocem, pro zdaření plánů a pro lásku mezi lidmi se povedl.  A s okamžitou účinností, protože již po vypití pár kapiček se všichni na sebe usmívali a hezky se k sobě chovali.

Potřebujete takový lektvar? Ještě pár kapiček zbylo.

Mgr. Šárka Kuzebauchová