Vybraná kategorie:

 

2017/2018 6.A Svět zdraví

 Naše třída 6. A měla sraz na vlakovém nádraží. A důvod našeho výletu? Návštěva Světa záchranářů. Zde byl pro nás připraven program Svět zdraví v délce 3 hodin. Je to praktický program zaměřený na výuku první pomoci, resuscitace, ošetření poranění, volání na tísňovou linku. Tento program je vhodný pro 2. stupeň základních škol. Program byl veden 4 instruktory, kteří nás seznámili s 3 kroky pro život – rozhlédni se, reaguj, rozmýšlej. Následně jsme tyto kroky využili v praxi. Instruktoři nás rozdělili na dvě skupiny. Každá skupina si vyzkoušela první pomoc při záchraně postiženého. Vyzkoušeli si ošetření zlomeniny, krvácení a popáleniny. Na dalším stanovišti děti zachraňovaly poraněnou osobu, která měla těžký úraz ruky. V hlavní budově si děti vyzkoušely záchranu člověka. Na figurýně  si každý zkusil masáž srdce. Naučili jsme se základní pravidla první pomoci a mohli jsme je využít v rámci simulace poranění. Jsme velmi rádi, že je tento program připraven pro nás, žáky 2. stupně. Naše návštěva ve Světě záchranářů určitě nebyla poslední a už se těšíme na další.

 

                Žáci 6.A