Vybraná kategorie:

 

2017/2018 6.B Svět ohně

Svět ohně

 Naše třída VI.B se v polovině ledna vydala do Karlových Varů na exkurzi „Svět ohně“ do Centra bezpečí a zdraví. Nejdříve nás čekalo příjemné uvítání a seznámení s programem, který nás čekal. Potom jsme byli rozděleni na dvě skupiny. Naše skupina se nejdříve vypravila do domečku s jeskyní. Tam jsme si povídali o ohni v minulosti, o příčinách požárů, o tom, jak se máme chovat, když začne hořet. Náš spolužák David si vyzkoušel jaké to je volat na linku 150, což jsou hasiči. Poučili jsme se, co podstatného a důležitého musíme nahlásit, aby hasiči věděli, kam mají vyjet. Viděli jsme také, jak to vypadá v kuchyni po požáru. Po malé přestávce jsme se vyměnili se druhou skupinou a v dalším domečku jsme se dozvěděli více o vybavení hasičů . A na závěr naší exkurze jsme si vyzkoušeli jaké to je být v zakouřené místnosti od ohně a jak se v takovém případě máme chovat. Exkurze se nám velice líbila a našim průvodcům- profesionálním hasičům moc děkujeme.

 

                                                                                                          Eva Nguyenová