Vybraná kategorie:

 

2017/18 6. A Svět ohně

 Naše třída 6. A jela na výlet do Karlových Varů do Světa záchranářů. Vstávali jsme brzy, abychom stihli vlak, který nás měl odvést. V Karlových Varech jsme šli ke KV Aréně, kde se nachází Svět záchranářů. Zde se naučíme, jak se zachovat při nehodách, požáru a jiných krizových situacích, jak si přivolat pomoc. Náš program byl Svět ohně. Naše třída se rozdělila na dvě skupiny. Při návštěvě jeskyně jsme se dozvěděli, že oheň je dobrý sluha ale špatný pán. Druhá skupina byla v hasičské stanici. Zde nám byla ukázána hasičská výzbroj. V rámci návštěvy jsme si vyzkoušeli ohlásit požár a dostat se ze zakouřené místnosti. Nakonec exkurze nám byl puštěn dokument ze záchranných akcí v našem regionu. Exkurze se nám velice líbila a těšíme se na další návštěvu.