Vybraná kategorie:

 

2017/18 I.B Těšíme se na Vánoce

 Těšíme se na Vánoce

Na Vánoce jsme se móóóc těšili. Vyrobili jsme si adventní kalendář z ponožek a počítali jsme podle něj, kolik dnů zbývá do Vánoc. Ve třídě jsme měli adventní věnec a postupně zapalovali svíčky. Navštívili jsme předvánoční výstavu. Vyráběli jsme dárečky i přáníčka. Zpívali jsme vánoční písně a koledy nejen společně, ale i na vánočním koncertě. Vyprávěli jsme si o Vánocích, o Ježíškovi, o zvycích.

Poslední školní den jsme měli vánoční besídku. Každý si připravil pro ostatní milé vystoupení. Někdo předváděl vánoční zvyky, někdo zpíval či hrál na klavír, jiný zase recitoval básničku. Bylo to moc pěkné a sváteční posezení.

Ale už od rána jsme byli netrpěliví a moc a moc se těšili na nadělování dárečků.

Ale vše přicházelo postupně, tak jako o štědrém dnu. Vánoční zvyky, zpívání, hostina….a pak přišel Ježíšek. Překvapení a radost dětí byla obrovská.

                                                                                                                 I.B