Vybraná kategorie:

 

2017/18 5.B Svět bezpečí

SVĚT BEZPEČÍ

 

     Jak pracuje Policie České republiky v případě zločinu a jak se máme chovat, abychom byli co nejvíce v bezpečí, se nám snažili vysvětlit policisté Jindra, Jirka, Radek a Zuzka.
     Radek se Zuzkou nás poučili o nebezpečnosti důvěřovat cizím lidem. Co by se nám mohlo stát? Zeptejte se neposlušných kůzlátek. My už víme, že nesmíme nikomu otevírat dveře a s cizími lidmi se nemáme bavit. Jak by to mohlo vypadat v praxi, jsme si také vyzkoušeli. Popisovali jsme podezřelou osobu a snažili se vybavit si důležité detaily, které se jí týkají.
     Jindra, Jirka a my (jako kriminalisté) jsme zajišťovali stopy po vloupání do domu. Seznámili jsme se se základními kriminalistickými obory -  mechanoskopií, trasologickou expertizou, daktyloskopií, kriminalistickou chemií. Bylo to velmi zajímavé a na památku si každý z nás odnesl svůj sejmutý otisk prstu.
 
 

 

Mgr. Šárka Kuzebauchová