Vybraná kategorie:

 

2017/18 I.B Mikulášské učení

 Mikulášský den

5. prosince bylo v naší třídě plno andílků a čertíků. Těšili jsme se na učení s čerticí Olou.

S čerticí jsme si povídali nejen o andělském nebi, čertech a jejich životě v pekle, ale i o šlechetném a dobrosrdečném Mikuláši.

Najednou nás vyděsila rána sněhovou koulí na okno. A přišli čerti, kteří doprovázeli velikého Mikuláše a milé andílky. Mikuláš věděl, kdo z nás je hodný a šikovný. Čerti zase věděli všechny hříchy našich zlobilů. Zazpívali jsme společně písničku. Od milých andílků jsme dostali dobrůtky. Najednou čerti chtěli odnést tři naše kluky do pekla. Moc jsme prosili, ať nám je tu ještě nechají. I zlobílci slíbili, že se polepší, tak nám je čerti vrátili. Když vzácná návštěva odešla, všimli jsme si, že tu čert nechal pár svých chlupů, to abychom ho mohli zavolat, kdyby bylo třeba.

Pak jsme se učili s čerticí Olou, která moc neumí počítat ani psát a číst.

I když čerti moc nechtějí pracovat, my jsme šikovní a vyrobili jsme si vlastní obrázky z fotografií.

Také jsme si užili velkou legraci při čertovské diskotéce.

Domů jsme si odnášeli dobrou náladu z krásného dne a dáreček s překvapením.

                                                                                                                I.B