Vybraná kategorie:

 

2016/17 4.B Exkurze v Jáchymově

 NÁVŠTĚVA JÁCHYMOVA

 

Čím se Jáchymov proslavil? Přece těžbou stříbra v 16. stol. Razily se zde stříbrné mince – tolary, z nichž byl odvozen název pro americký dolar. Proto pro nás bylo zajímavé navštívit muzeum královské mincovny. Procházeli jsme místnostmi od dob středověku – těžby stříbra až po krutá 50. léta 20. stol. a těžby uranu. Všude jsme se seznamovali s historií tohoto městečka.

Později jsme navštívili i štolu, kde lidé - MUKLové dolovali uran. Byla nám tam zima a poslouchání o nelidských podmínkách těžby na nás působilo velmi stísňujícím dojmem.

Po návštěvách historických prostor jsme se vydali do Údolí mlýnků. Cesta ale byla špatně značená a my jsme měli pouze krásnou procházku po lese. To nám nevadilo, protože dojmy z hezky stráveného dne jsme si vyprávěli celou cestu domů.

Mgr. Šárka Kuzebauchová