Vybraná kategorie:

 

2016/17 9.A Zájezd do Velké Británie

 Zájezd do Velké Británie

 Dne 18.5.2017 jsme jeli na zájezd do Anglie. My, společně s dalšími žáky ze základní školy v Litoměřicích,  jsme jeli dvoupatrovým autobusem přes Německo, Belgii, Holandsko  a Francii Eurotunelem  do Anglie. V 5:15 ráno  jsme byli v Londýně u nejvyššího mrakodrapu Evropy- Sharp (Střep). Celý 1. den jsme chodili po londýnských památkách jako je katedrála sv. Pavla, The Tower of  London, Tower Bridge a další. Večer jsme se ubytovali v rodinách  v Oxfordu. Druhý  den jsme navštívili město Stratford upon Avon  - rodiště W. Shakespeara, středověký hrad Warwick a město Oxford. Třetí  den jsme se vydali do města Salisbury – kde jsme navštívili katedrálu a viděli jeden ze čtyř originálů listiny Magna Charta a potom jsme navštívili Stonehenge a město Bath,  kde jsme mohli nakoupit nějaké dárky v  Primarku, Poundlandu a obchodu s rozličnými fazolkami Harryho Pottera. Čtvrtý  den jsme si prohlédli Windsor – královský hrad  s kaplí sv. Jiří.  Poté jsme jeli do Londýna,  kde bylo na seznamu našich zastávek Muzeum Madame Tussauds. Prošli jsme také  kolem Buckinghamského paláce, ale nikoho z královské rodiny jsme neviděli. Pak jsme měli rozchod na Leicester Square a Piccadilly Circus a večer jsem se šli podívat na noční Londýn. O půlnoci  pro nás přijel autobus a vyrazili  jsme na cestu zpět domů.

Děkujeme paní učitelce H.Štípkové a H. Müllerové za krásný zájezd.

 

                                                                                              K. Nguyen a T. Šimečková, VII.A