Vybraná kategorie:

 

2016/17 4.B V lese

 V LESE

 

Dnes jsme s naší třídou poznávali les. Učili jsme se mu naslouchat. Jak ptáci v korunách zpívají, hučí potok a šumí stromy. Po zemi a v trávě lezl hmyz, který mne velice zaujal. Zajímalo mě, jak se který jmenuje, což se mi splnilo. Nechali nás také vyzkoušet, jak se chytá hmyz do síťky. Chytil jsem čmeláka, mušky a pavouka. Pro mě to bylo velmi zábavné a poučné. Také nás učili přiřazovat, co k čemu patří. Například, že liška bydlí v noře. Moc mne to poučilo a bavilo. Určitě se do lesa zase podívám.

(Martin Nekoranec)

 

Místo hodiny přírodovědy šla celá naše třída do lesa pozorovat přírodu a hmyz, který se začíná probouzet ze zimního spánku. Šla s námi paní Dvořáková, která je odbornice na přírodu a vše živé v ní. Cestou nám ukazovala všelijaké brouky a různý hmyz. U velikého stromu jsme se zastavili a tam nám paní Dvořáková rozdala pinzety a kelímky se zvětšovacím sklem. Pak jsme začali hledat nějaké brouky a dávali do kelímků, kde jsme si je mohli pěkně prohlédnout. Paní Dvořáková nám je pomohla určovat, jak si je máme zařadit, jestli jsou to brouci, kteří žijí v zemi, nebo v kůře stromů.

Tato hodina se mi velice líbila. Dozvěděl jsem se mnoho nového o živočiších, kteří jsou sice malí, ale pro přírodu užiteční. Moc paní Dvořákové děkuji a těším se na další hodinu v přírodě.

(Ondřej Široký)

 

Dnes jsme se třídou byli v lese. Pozorovali jsme hmyz a ptáky a dozvěděli jsme se nové věci. Já jsem se dozvěděla, že šišky nejí jenom veverky, ale i nějací ptáci a myšice. Potom jsme se měli rozdělit a být každý sám. Poslouchali jsme, co se děje v lese. Slyšela jsme řeku, jak šumí, čmeláka, jak bzučí a pěnkavy, jak zpívají. Potom jsme hledali a chytali hmyz do sítí a krabiček. Já jsem chytla křižáka a šneka. Měli jsme hledat i nějaké stopy po zvířatech. Za stopu jsme našla bobek. Paní, která nám dnes vyprávěla o přírodě a zvířatech, nám pak řekla, od jakého živočicha to je. A pak jsem se dozvěděla, že to byl bobek od srnky.

V knížkách nám ukazovala brouky. Nakonec jsme hádali, co kam patří a jak se to nazývá. Na velkém papíře byl nakreslený strom, mraveniště, hnízdo a houba. My jsme tam museli přiřazovat živočichy a názvy. Na spolužačku Sáru pak přiletěla moucha. Sára chtěla, aby na ní vydržela celou cestu do školy, to se jí nesplnilo. Nakonec se všichni shromáždili a šli zpátky do školy.

Moc jsme si to užila, bylo to skvělé a moc děkuji za tento den.

( Klára Kerulová)

 

Dnes jsme šli se třídou do lesa. Paní, která nám vyprávěla o přírodě a o zvířatech nám řekla, abychom poslouchali zvuky v lese. Slyšela jsem, jak voda v potoce šumí, jak čmelák bzučí a jak ptáčkové krásně zpívají. Paní nám řekla, abychom našli nějaké živočichy. Našla jsem s kamarádkou křižáka, mouchu, slimáka a šneka. Prohlíželi jsme si všechny živočichy, které našla celá naše třída. Paní nám ukazovala na plakátě bobky od zajíce, jelena, vlka i koně. Některé jsme viděli i v lese. Museli jsme chytat do sítě brouky a dávat je do kelímku. Na papíře byl nakreslený strom, na který jsme měli dávat obrázky živočichů a jejich jména. Při tom mi vlezli dva brouci na nohu, to mi moc příjemné nebylo, jinak vše ostatní bylo krásné! Dnešní hodina přírodovědy byla nádherná. Moc děkuji paní, která nám vše ukázala a vysvětlila. Moc jsem si to užila.

(Kristýna Kerulová)