Vybraná kategorie:

 

2016/17 4.B Soutěž čtenářů

 SOUTĚŽ ČTENÁŘŮ

 

Pohádky, bajky, básničky, dobrodružné příběhy, encyklopedie. To vše je literatura, která je určena pro nás – dětské čtenáře. Čteme si doma i ve škole, učíme se číst s porozuměním i s přednesem.

Ve třídě jsme mezi sebou vybrali tři nejlepší čtenáře a šli do knihovny, abychom již pouze jako porota z těchto tří vybrali toho nejlepšího. Soutěžící Dominik Houdek, Šimon Hruška a Klárka Kerulová četli úryvky z různých knih. My ostatní = porota jsme hodnotili jejich čtenářský projev (plynulost čtení, intonace, chybovost, hlasitost a porozumění textu). Všichni tři se velmi snažili a svým přednesem nás vtáhli do napínavého děje vybrané knihy. Vybrat toho nejlepšího bylo těžké. Na třetím místě skončil Dominik, druhé místo obsadil Šimon a vítězná příčka čekala na Klárku, která štěstím zadržovala slzičky.

Čtenáři vyhráli krásné knížky. Klárce jsme první místo všichni přáli a budeme jí držet palce při obhajování vítězství, tentokrát už mezi soutěžícími čtvrtých a pátých tříd obou základních škol v našem městě.

Mgr. Šárka Kuzebauchová