Vybraná kategorie:

 

2016/17 4.B Minikoncert pana Hrabě

MINIKONCERT PANA HRABĚ

 

      Pavel Hrabě z Plzně nás během jedné hodiny seznámil se zajímavými hudebními nástroji. Nejprve nám s nadšením zahrál na sopránsaxofon několik džezových skladeb a pak předvedl hru na elektronický dotykový dechový nástroj Akai EWI. Pozval si z našich řad malého muzikanta a nechal ho vyluzovat několik tónů z tohoto nástroje. Znělo to trochu legračně, ale i přesto jsme mu vesele zatleskali.

      Velmi upoutal naši pozornost další elektronický model Korg Kaoossilator Pro+, což je syntezátor, který se ovládá jako mobilní telefon pouhým dotykem prstů s ovládací plochou. Naši kamarádi, vybraní muzikanti, tvořili melodii improvizací a někteří předvedli vskutku skryté nadání a cit pro rytmus.

      Na závěr jsme nejprve trochu posměšně (hudebník vypadal tak trochu jako zasněný tanečník), ale pak s údivem, sedovali hru na Etherwave Theremin Plus - jeden z nejstarších elektronických hudebních nástrojů. Hlasitost a ladění tohoto nástroje se určuje polohou paží okolo dvou antén. Hra je velmi náročná, protože pokaždé se tóny nacházejí v jiné výšce a vzdálenosti od antén. 

      Pan Hrabě ukončil posezení hrou na svůj oblíbený tenorsaxofon romantickým bluesem a zodpověděl naše zvídavé otázky: "Hrál jste jinde než v Evropě? - Ne.

       Už jste hrál v Československo má talent? - Ne a nebudu.

       Hrajete taky džes? - Ano."Mgr. Šárka Kuzebauchová