Vybraná kategorie:

 

2016/17 4.B Masopust

 MASOPUST 

 

Ostatky, končiny, konec masopustu, fašank anebo prostě maškarní jsme slavili v úterý posledního února. Ač se naše veselé řádění a pobíhání maškar mohlo jevit jako pouhá zábava, měli jsme výuku. Během tancování a soutěžení jsme se dozvěděli spoustu informací o původu svátku i o průběhu jeho oslav.  Nejprve jsme zhlédli videoukázku o historii masopustu a poté jsme vypracovali spoustu otázek odpovídajících na masopustní téma. Běhali jsme nejen po třídě, ale i po chodbách školy a sbírali další informace o této zábavné tradici. Zazpívali jsme si rozvernou písničku o maškarách a na rytmickou hudbu jsme se pokoušeli o kloboukový tanec. Největší zábavou pro nás bylo, když jsme se ve dvojicích snažili podtancovávat (níže a níže a ještě nížeji) koště. Je dobře, že tento svátek stále přetrvává, i když má modernější podobu.

Mgr. Šárka Kuzebauchová