Vybraná kategorie:

 

2016/17, VII. A, Jak se žilo židům za 2. světové války

 Jak se žilo židům za 2. světové války?

Už víme, že za války se všem lidem nežilo a nežije dobře. O tom jsme se přesvědčili na vlastní kůži, vydali jsme se do muzea v Sokolově, kde jsme si poslechli natočenou přednášku paní Evy Urbanové. Ta vyprávěla, jak se židům v tomto těžkém čase žilo, o deportaci židů, životu v Terezíně a Osvětimi a existenci po 2. světové válce. Dále jsme si prohlídli stálou expozici sokolovského muzea, kde je také část věnovaná židům.

Jelikož nám ujel vlak a další jel za hodinu, skočili jsme do cukrárny na něco dobrého, a pak se s plnými bříšky dobrůtek vrátili zpět do Kraslic.

                                                                                                              Mgr. Michaela Kajabová