Vybraná kategorie:

 

2016/17 1. A Co dělají zvířátka v zimě

Co dělají zvířátka v zimě

Velmi zajímavý výukový program si pro nás připravila Mgr. Kateřina Dvořáková, která za námi přijela z Mariánských Lázní. Dozvěděli jsme se, čím se živí zvířátka, když jejich potravu zakrývá vrstva sněhu, jak tráví zimu žáby, co musí udělat netopýr, aby přežil zimu…. Některé situace jsme si dokonce mohli vyzkoušet „na vlastní kůži“. Na chvíli jsme se proměnili v netopýry a naším úkolem bylo „nachytat“ šest můr v časovém limitu a schovat se do jeskyně. Dále jsme se vydali po stopách lesních zvířat. Pokud jsme šli správně, na konci cesty jsme objevili, čím se dané zvíře živí. Nakonec jsme si pro zvířátka vyrobili malé krmítko. Do jablíčka jsme napíchali semínka slunečnice. Program se nám velmi líbil, už se moc těšíme na další.

 

Za 1. A Mgr. Alena Muchová