Vybraná kategorie:

 

2016/17 4.B Pololetní ples

 POLOLETNÍ PLES

 

„Na všech školách se dnes rozdávalo vysvědčení…,“ takto zněla zpráva v televizních novinách 31.1.

O našem rozdávání by vypadala asi takto:

 „Na ZŠ Dukelská rozdávaly učitelky vysvědčení na pololetním plese.“

I my se celý měsíc pilně připravovali na tento slavnostní den. Makarena se ozývala ze třídy každé poledne a naše rytmické poskakování znělo v prostorách budovy jako stádo lichokopytníků. O přestávkách někteří z nás nacvičili i legrační oblíbený taneček I have a pen.

Na plese už ale naše vystoupení vypadalo téměř profesionálně. A nejen to. Roztancovali jsme na makarenu celý sál včetně učitelek.

Kdo navštívil náš ples, nemohl si nevšimnout, jak se účastníci náramně bavili a dokázali se po celou dobu chovat kultivovaně. Mladí kavalíři zdvořile žádali půvabné dámy o tanec a ty s elegancí a šarmem nikdy neodmítly.

Na závěr nastal čas rozdávání vysvědčení a napětí vrcholilo. Odnášely jsme si pyšně výsledky svých školních znalostí a dovedností, a když se objevila sem tam nějaká kulatější známka, nikdo si z toho pro tento velkolepý den nic nedělal.

Mgr. Šárka Kuzebauchová