Vybraná kategorie:

 

2016/17 4.B Přírodovědná vycházka

 PŘÍRODOVĚDNÁ VYCHÁZKA

 

Už jste byli někdy v zimě v hlubokém lese plném sněhu?. I když je tam ticho, spousta cestiček křižujících jedna druhou vypadají jak na rušné lesní dálnici. Zkoumali jsme stopy zvířat a mezi stromy se snažili zahlédnout jakéhokoli živočicha. V našem hojném počtu byl problém nenarušovat klid, ale přesto jsme se pokusili. Opřeli jsme se o strom a mlčky chvíli vnímali zimu v lese. A co jsme prožili?

 

Adélka Brunnerová

V českém lese je nádherná zima. Cítila jsem studený sníh, jak taje. Cítila jsem štípání v nose a tekly mi nudle. Slyšela jsem zpívat sýkory a divoké prase chrochtat a srnky chodit ve sněhu. Viděla jsem stopy divoké zvěře a modrou oblohu s mraky. Měla jsem krásný pocit z vůně přírody v zimě.

Mirka Sýkorová

Byla jsem ve velkém, čistém a trochu i hlubokém lese. Tváře jsem měla červené, a když jsem si sundala rukavici a vzala jsem si sníh, ucítila jsem studeno a mokro. Cítila jsem studený vítr. Když jsem si stoupla zády ke stromu a zavřela oči, slyšela jsem ptáčky, i jak nade mnou skáče veverka. Viděla jsem ve sněhu stopy jelenů a srnek. V lese se cítím dobře, protože tam můžu přestat myslet a vytřesu z hlavy špatné myšlenky.