Vybraná kategorie:

 

2016/2017 Lyžařský výcvik

 Lyžařský kurz

Ať si, kdo chce, na tuto zima nadává, jak chce, jedna věc se jí nedá upřít, je naprosto skvělá na zimní sporty. V době výcviku bylo po ránu sice trochu mrazivo, ale v 9 hodin, kdy jsme každý den začínali, už slunce zaplašilo nejhorší mráz a nakonec bylo příjemné slunečné počasí. My lyžaři jsme byli rozděleni na tři oddíly. V prvním oddíle byli ti, kdo celkem pravidelně lyžují. Ve druhé byli ti, kteří mají s lyžování alespoň nějakou zkušenost a nespadnou na mírném svahu. Ve třetím oddíle byli úplní začátečníci, u kterých však byl nedostatek lyžařských dovedností vyvážen snahou a zapálením. Náhodný svědek, který by nás viděl pouze první a poslední den, by si nemohl nevšimnout velikého zlepšení. Taky to stálo hodně úsilíJ. Největší zlepšení bylo tradičně vidět na třetím oddílu. Ti, kdo se v pondělí povalovali po svahu jako banda opilých válečných invalidů (ve stylu pana Zilvara z chudobince),  na konci výcviku jezdili na lanovce a sjížděli svah jako olympijští reprezentanti (Ghany)J.

Vzkaz pro naše na následovníky, které čeká lyžařský výcvik příští rok: Nebojte se, nebuďte líní a užijte si to tak, jako my letos.