Vybraná kategorie:

 

2016/17 IX. A Vánoční trhy ve Zwickau

IX. A VE Zwickau (procvičujeme Němčinu)

 

 

5. 12. 2016 jsme podnikli výlet SRN, chtěli jsme si zpestřit adventní čas a zároveň si v praxi ověřit své znalosti německého jazyka. Okolo deváté hodiny ranní jsme se s naším doprovodem, třídním učitelem M. Pokorným a němčinářkou V. Kozumplíkovou, vydali na vánoční trhy do Zwickau. Ve vlaku bylo příjemné teplo, a tak nám cesta utekla. Vlak nás dovezl do samého centra města, doslova na dosah historického náměstí. Vánoční atmosféra města nás nadchla a i přes vlezlou zimu jsme si město prošli se zájmem. Uchvátil nás dóm sv. Marie – nádherný kostel v monumentálním gotickém stylu, v jehož těsné blízkosti byly instalovány ledové sochy, kterých si někteří z nás ani nevšimli. Přesto pro většinu z nás byl největším lákadlem obchodní dům „Zwickau Arcade“, kde jsme trávili čas sháněním dárků pro své bližní, či kamarády. Přestože v němčině nedominujeme, všichni se domluvili alespoň na objednávce jídla, či zaplacení oblečení. A když už jsme si nevěděli rady, obrovskou výhodou pro nás bylo, že většina pokladníků ovládala angličtinu. Den jsme zakončili na náměstí ve tři hodiny odpoledne, nastoupili na vlak a v šest hodin jsme vystoupili v Kraslicích na nádraží, unavení, zmrzlí, ale šťastní a spokojení.

Lucie Bittmanová