Vybraná kategorie:

 

2016/17 III.B Ekocentrum Cheb

Ráno v 8 hodin jsme nastoupili do autobusu a jeli jsme do Chebu do ekocentra. Po příjezdu jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna pracovala s vlnou a druhá s mlékem. Zjistili jsme, že se můžou vyrobit vlákna z mořských řas, z bambusu, z velblouda, z kraba, z bource i z klokana. Vyzkoušeli jsme si prát vlnu, vyčesat ji, příst na kolovrátku, tkát na tkalcovském rámu. Vyrobili jsme si kuličky z obarvené vlny. Při zpracování mléka jsme si odlili mléko do misek a ohřáli ho na 36 stupňů. Do mléka jsme přidali syřidlo, aby mléko zhoustlo. Hustou hmotu jsme rozkrájeli, přecedili v sítu, abychom slili syrovátku a v mističkách jsme zpracovali sýr. Chutnal jako mozzarella. Na farmě jsme také krmili zvířátka: ovce, berana, kozy. Mohli jsme si pohladit kozy, oslíky, králíka, potkany, morče, kočky. Líbilo se nám celé prostředí ekocentra. Výlet byl úžasný a zaměstnanci ekocentra byli milí. III.B