Vybraná kategorie:

 

2016/17 2.A Malí farmáři

 Malým farmářem – ZŠ Dukelská - 2. A

Dnes byl báječný den. Stal jsem se malým farmářem. Vyjel jsem se svými spolužáky a paní učitelkou do Ekocentra v Chebu. Přivítaly nás potkaní slečny Eliška a Albínka, kterou jsem měl i na rameni. Viděl jsem jednoho velkého býka, který se staral o 50 krav. Vedle v ohrádce na mě vykukovaly ovečky a kozy a žebraly o dobrotu. Krmil jsem také králíky a oslíka. Drbal jsem za uchem prasátko Lojzíka. Zkusil jsem, jak se dojí. Sice tekla z umělých struků jen voda, ale byla to docela dřina, aby vytekla. Už teď taky vím, jak se pozná vajíčko, ze kterého se vylíhne kuře. K tomu slouží zvláštní baterka. Když se vajíčko prosvítí, kuřátko tam není, tak můžeme vejce uvařit a sníst. Nejlepší bylo, když jsem mohl nakrmit ohromné prase, které bylo velké jak koník.

V listopadu jedeme do Ekocentra zase, už teď se moc těším.

Péťa a spolužáci z 2. A, ZŠ Dukelská