Vybraná kategorie:

 

2015/16 3.B Muzeum Sokolov

 POPRVÉ V MUZEU S PERMONÍKEM PEPÍKEM A NA VÝSTAVĚ STAVEBNICE MERKUR

 

         Zažili jsme opět krásný den. V muzeu mezi fosiliemi, starodávnými předměty, starými oděvy a obrazy. Procházeli jsme místnostmi, jako bychom procházeli staletími, a plnili úkoly zadané permoníkem Pepíkem. Ještě si neumíme dost dobře představit život v dávných dobách, ale některé vystavené předměty nás zaujaly svou velikostí, nápaditostí anebo účelem, ke kterému byly vyrobeny.

         V jiné části muzea jsme obdivovali důmyslné stroje vyrobené ze stavebnice Merkur. V každém z nás se objevil stavitel poté, co jsme zasedli ke stolečkům s množstvím šroubků, matiček a provrtaných destiček. Prověřovali jsme šikovnost našich prstíků a vlastní prostorovou představivost. Na složité stroje nebylo moc času, a tak jsme se spokojili s jednoduchými výrobky, které jsme i vystavili.

Mgr. Š. Kuzebauchová