Vybraná kategorie:

 

2015/16 3.B V německém Erlbachu

 TŘEŤÁCI V NĚMECKÉM ERLBACHU

 

        Den životního prostředí není den jako každý jiný. Smyslem akce je rozšířit obecné povědomí o ekologických otázkách a upozornit světovou veřejnost na zásadní ekologické výzvy současnosti. Proto jsme se vydali do Německa na statek Riedelhof, kde se děti hravou a zajímavou formou seznamovaly se životním prostředím kolem nás. 

         Prohlížely si různé přírodniny i domácí zvířata, zkusily si dojení a jízdu na koni. Zaujala je stará technika výroby lan i zpracování plsti. Kdo měl chuť, vyrobil si suvenýrek z papíru nebo ze dřeva. Hodně času děti strávily u jezírka chytáním vodního hmyzu do síťky a prozkoumáváním pod mikroskopem či pod lupou. Nechyběl ani tábornický oběd, všelijaké odměny, dobrůtky a samozřejmě zmrzlina, na kterou se tvořila permanentní fronta. Vše bylo velmi zábavné, ale vítězem se stalo stanoviště s dřevěnými, důmyslně sestavenými vozítky, na nichž si děti zkoušely své motorické dovednosti. Sem tam nějaký pád a modřina je neodradily od těchto her. A němečtí průvodci, na každém stanovišti až obdivuhodně trpěliví, s dětmi hezky rozmlouvali a odpovídali na spoustu všetečných otázek.

        Poučené, unavené, vykřičené, vyběhané, ale také tak trochu již ekologicky smýšlející, se děti vracely zpět do Kraslic. Heslo "Myslete, jezte, šetřete" bude do budoucna určitě naplňováno.

Mgr. Šárka Kuzebauchová