Vybraná kategorie:

 

2015/16 REPREZENTUJEME ÚSPĚŠNĚ KARLOVARSKÝ KRAJ

 REPREZENTUJEME  ÚSPĚŠNĚ  KARLOVARSKÝ KRAJ

Od podzimu probíhala  na naší  škole ZŠ DUKELSKÁ školní, okresní a krajská kola soutěže „SAPERE – vědět, jak žít.“  a „TUTA VIA VITAE  - bezpečná cesta životem pro občana EU“. V kategorii 1. stupně  SAPERE se naši žáci probojovaly do celostátního kola, které   probíhalo prezenční formou v Klášteře Benediktýnů v Praze ve středu  27.4. 2016, kde se utkalo 14  nejlepších tříčlenných družstev z celé ČR. Semifinálová a finálová kola naši žáci zvládly  jedničku a umístili se na krásném a úžasném 1. místě. Ve finále nešlo jen o teoretické znalosti, ale např. děti poznávaly koření a bylinky čichem. Naši školu reprezentovaly žáci 5.A  Lucka Štípková,  Dianka  Čermáková a  Ríša  Hoznour. 

V  soutěži TUTA VIA VITAE se naši žáci probojovaly přes okresní a krajská kola opět do celostátních kol za I. i II. stupeň, která se probíhala  ve čtvrtek 28.4.2016.  Žáci obsadily 1. místa v obou kategoriích. Za 1. stupeň soutěžily  Lucie Peršínová a David Nguyen Tien Minh z 5.A a  Eva Nguyenová ze 4.B. Za druhou kategorii nás reperezantovaly  Sabina Patrovská  Tereza  Kertészová z 9. A  a  Eliška Bočáková z 8. A.

Naši žáci se na soutěž poctivě připravovali a zvládli s úžasným klidem atmosféru celostátních kol. Musíme souhlasit s dětmi, když vítězství okomentovaly slovy – „Být první v republice je nádherný pocit.“  Všem dětem děkujeme za vynikající reprezentaci školy, města a celého Karlovarského kraje.“