Vybraná kategorie:

 

2015/16 3.B Sázení stromků

 SÁZENÍ STROMKŮ

 

Chtěli jsme vědět, co obnáší vysadit strom. Vzali jsme tedy nářadíčko a vydali se pomáhat zaměstnancům Městských lesů Kraslice. Pod vedením ing. K. Bělohlávka jsme se rozprchli a při práci s motyčkami jsme vypadali jako malí permoníčci.  S chutí a nadšením jsme kopali, hrabali, sázeli a vzájemně si pomáhali při této namáhavé činnosti. „Musíš kopat hlouběji. Zasypej stromek hlínou, ne jen jehličím. Nezapomeň hlínu pořádně udusat,“ radili nám dospěláci. A my jsme byli svědomitými žáky. Po chvilce jsme již zcela samostatně plnili úkol bezchybně. Když nám bylo chladno, opékali jsme u ohně buřty a hřáli si ruce a pálili klacky a povídali si a smáli se a …

Zpátky jsme šli unavení, veselí, obdarovaní zelenými drobnými dárečky jako poděkování za pomoc. TO MY ALE DĚKUJEME, že jste nám umožnili zanechat živý odkaz do budoucna - stromy, které tady budou po staletí. A až jednou půjdeme jako rodiče se svými dětmi tímto lesem, určitě se nezapomeneme pochlubit, že jsme se podíleli na jeho obnově.

Tř. uč. 3.B Mgr. Š Kuzebauchová