Vybraná kategorie:

 

2015/16 6.A v muzeu

 VI. A na expozice Středověk

Návrat do historie je vždy zajímavý, zvlášť když si můžete něco sami vyzkoušet. Sokolovské muzeum pořádá interaktivní výstavu Středověk, a tak jsme se rozhodli ji navštívit. Cesta utekla rychle a vesele už jsme stáli před dveřmi muzea. Starověk máme již zmáknutý a středověk nás čeká, tak se nám téma výstavy velmi zamlouvalo. Výstavy, kde jen posloucháme a díváme se, nejsou až tak zábavné, ale právě taková výstava, kterou pořádalo sokolovské muzeum, byla to pravé pro nás. Dozvěděli jsme se nové informace o Husitech a Křižácích, o mučicích nástrojích atd. Vyzkoušeli jsme si zbroj Husitů, dobové oblečení a také mučicí nástroje. No nechtěli bychom viset na pranýři několik hodin.

                                                                                                       Mgr. Michaela Kajabová