Vybraná kategorie:

 

2015/16 9.A Výstava škol

 Veletrh škol v Karlových Varech

Tato exkurze 9.A se uskutečnila 14.10.2015. Jeli jsme do Karlových Varů, kde se prezentovaly střední školy.

Cesta byla ztížena sněhovou kalamitou a stromy spadlými na koleje, a proto se naše cesta opozdila.

Dorazili jsme do K.V. a začali si prohlížet nabídky ze středních škol. Nebyly tu zastoupeny všechny, ale dalo se z některých soukromých i státních vybírat. U Trivisu jsme vyzkoušeli střelbu pistolí na počítačově utvořený terč, na přírodovědné škole pokusy (Hollywoodská krev), na umělecké škole kreslení speciální tužkou na zvláštní desku propojenou s počítačem a výsledek se promítal na velikém plátně. Chlapci si mohli vyzkoušet sváření pomocí 3D brýlí.

Na veškeré otázky se nám dostalo milé odpovědi.

Myslím si, že někteří si našli školu, která se jim zalíbila a nebo si alespoň udělali obrázek a zeptali se na pár věci, co je zajímají.

Děkujeme paní učitelce Haně Štípkové a panu učiteli Miroslavu Pokornému za doprovod. A Vy nám držte palce s vybíráním středních škol.

                              Kristýna Kričfalušiová, 9.A

ZŠ Dukelská

 

Dne 22.10. naše cesta pokračovala na ISŠTE v Sokolově. Ve sportovní hale se představilo 23 středních škol Karlovarského kraje. Součástí byla i prohlídka dílen automechaniků, obráběčů kovů, zámečníků, seznámení s tělocvičnou a vybavením tříd.

Obě tyto exkurze nám určitě pomohou s výběrem našeho budoucího povolání.

Karin Ivankova, 9.A

ZŠ Dukelská