Vybraná kategorie:

 

2014/15 Zájezd do Anglie

 Zájezd do Anglie

V letošním školním roce jsme se opět zúčastnili zájezdu do Anglie. V počtu 28 cestovatelů jsme se 14.5. 2015 po obědě vydali autobusem na dalekou cestu do Londýna. Tam jsme dojeli druhý den brzy ráno. A hned jsme vyrazili na prohlídku města. Nejdříve okolí London Bridge, Tower, Tower Bridge, City of London, Monument a katedrála sv. Pavla s nádhernou vyhlídkou do dalekého okolí, po obědě potom galerie Modern Tate a nakonec nakupování na Oxford Street. Večer jsme byli ubytováni v anglických rodinách, kde jsme se mohli seznámit s jejich životem a i s odlišnými kulturami, protože některé rodiny pocházely původně z Indie, Jamajky apod. Druhý den na nás čekalo město W. Shakespeara Stratford upon Avon, středověký hrad Warwick a univerzitní město Oxford. Další den jsme navštívili lázeňské městečko Bath, prošli jsme se po Salisbury a prohlédli si katedrálu s nejvyšší špičatou věží  a v pozdních odpoledních hodinách  nás čekalo místo zahaleno tajemnem - Stonehenge. Zájezd nám utíkal velice rychle, protože už nás čekal poslední den v Londýně. Zahájili jsme ho prohlídkou královského zámku Windsor. Bohužel nás městečko nepřivítalo vlídně, protože poměrně dost pršelo. Ale to by nebyla Anglie, aby aspoň jeden den nepršelo. Protože jinak jsme měli úplně nádherné počasí. Odpolední Londýn nás ale přivítal opět zalitý sluncem. Buckinghamský palác, Piccadilly Circus, muzeum Madame Tussaud´s , poslední šance na nakoupení dárků  a pak už noční Trafalgar Square, Westminster Abbey a  Big Ben . V úterý 19.5. 2015 v odpoledních hodinách jsme dorazili do Kraslic. Unaveni ale plni nových zážitků a dojmů.

 

                                                                                                          Mgr. Hana Štípková