Vybraná kategorie:

 

2014/15 5.B Brána do vesmíru

 

BRÁNA DO VESMÍRU

 

Na výstavišti v Praze není jen Matějská pouť, ale také světová expozice kosmonautiky. Bránou do vesmíru začala naše mise po časové ose historie kosmické éry, a to od Sputniku přes Apollo 11 až k prvnímu přistání na povrchu komety v roce 2014.

Víte, že úplně prvním živým tvorem vypuštěným do vesmíru nebyla Lajka, ale octomilky? A víte, že měsíční kámen je k nerozeznání od ostatních kamenů? Že Zemi vyfotografovali ze vzdálenosti 45 tisíc kilometrů a nazvali ji Skleněná kulička?

V kokpitech raketoplánů jsme trénovali vzdušné bitvy, vyzkoušeli si Newtonův zákon akce a reakce při práci na vesmírné orbitě a pouze ti nejodvážnější z nás prověřili své žaludky na gyroskopu.

I přestože je vesmír nekonečný, naše cesta konec měla.      Doma.

Mgr. Š. Kuzebauchová a Mgr. M. Kajabová