Vybraná kategorie:

 

2014/15 5.B Dravci

 

 

DRAVCI

 

Víte, že draví ptáci se dělí do několika čeledí? My už ano. Na místním fotbalovém hřišti jsme měli možnost dozvědět se od sokolníků ze společnosti na ochranu dravých ptáků  Zayferus  z Moravy mnoho zajímavostí o sokolovitých, jestřábovitých, orlovcovitých druzích a sovách. A nejen to. Dravci jsou svým tvarem těla, zobáku, stylem letu, velikostí a denní dobou mimořádně dobře uzpůsobeni k lovu.

Jak jsme pozorně vyslechli výklad, si sokolníci ověřili při našich odpovědích na jejich otázky. Šťastnější z nás byli odměněni kalendářem, pexesem a vstupenkami do lednického areálu.

Během praktické části jsme obdivovali výsledky výcviku a netrpělivě čekali na návrat vypuštěných ptáků. Úspěšný lov na zajíce a následnou odměnu pro sokola jsme doprovázeli uznalým hlasitým projevem a na závěr jsme se s nadšením vyfotili s Nimue - rarohem velkým.

Mgr. Šárka Kuzebauchová