Vybraná kategorie:

 

2014/15 3.A V muzeu

 MUZEUM SOKOLOV

S permoníkem Pepíkem a paní průvodkyní jsme se vydali na prohlídku sokolovského muzea. Na úvod jsme dostali desky s pracovními listy, tužku a vyrazili jsme. Zatímco nám paní knihovnice povídala spoustu zajímavých informací, sledovali jsme všechno kolem sebe. V průběhu prohlídky jsme plnili zajímavé úkoly a odpovídali na otázky. Nahlédli jsme také

do komnat Nosticů, kteří žili v sokolovském zámku od 17. století. Spočítali jsme místnosti, které jsme navštívili, nakoupili upomínkové předměty a společně jsme vyrazili na výstavu voskových figurín. Výstava se nazývala „Katastrofy lidského těla“. Nejdříve jsme se vystavených postav trochu báli, ale pak jsme si přečetli o osudech lidí, s jakými anomáliemi se narodili a museli žít. Všichni jsme se shodli na tom, že si máme vážit svého zdraví, každý takové štěstí nemá.

Žáci 3. A