Vybraná kategorie:

 

2014/15 5.B Popis pracovního postupu trochu jinak

 

BASKETBALOVÉ UTKÁNÍ

(Karolína Hrubá, Oliver Votoček)

Na velkém stadionu Houska se utkaly brambory, okurky a děti mrkve. Pan Brambor nahrává paní Bramborové a Bramborové údolí jásá. Děti mrkvičky vedou. Je to 53 : 2. Okurky se ženou za mrkvičkami a daly koš. Najednou začaly jásat okurky. Brambory začaly utíkat za okurkami a daly koš. Do hry se připletly velký nůž a velká ísa. Nůž začal krájet okurky, pak mrkve a nakonec brambory. V míse už ležela vajíčka a smetana. Za odměnu byly všechny tři týmy nakrájeny a podávány s řízkem. Tak skončil velký zápas. 

 

DRTIVÁ HRANOLKA

(Robin Vican, Tadeáš Trudič)

Vítáme vás v Drtivé hranolce. Soutěží zástupce Česka, Německa, Slovenska a Anglie. První vyběhl zástupce Německa a na trati je první překážka. Jmenuje se škrabka. Německo přeskakuje, odře se a pak všichni za ním. Také se škrábli. Další překážka je nůž. Ale pozor! To je předposlední překážka. Všichni jsou rozsekáni. A pod nimi je friťák! Ale né! Nikdo nepřeskočil. Diváci šílí. Všichni žijí a skáčou na talíř!

 

DETEKTIVKA VE ŠKOLE

(Ewald Herbert Malý, Gabriela Drozdíková)

Jednoho dne šli všichni žáci do školy. Vše bylo normální. Děti se mezi sebou praly a učitelky připravovaly učení. Najednou zhasla světla v celé budově. Ve třídě 5.B se objevil duch minulého ředitele. Řekl, že všichni zaplatí za své špatné činy. Když slyšela učitelka Cibulka hluk, běžela do třídy. Ve třídě byly děti, ale chyběla žákyně Špagetka a žák Rajče. Vyděšená učitelka je šla hledat, ale to byl špatný nápad. Zmizela. Mezitím, co učitelka Cibulka zmizela, zvonilo na hodinu. Žák Brambora řekl, aby zmizelé děti a učitelku šli hledat. Když odešli, objevili se v hrnci s vodou a zmizelými dětmi i učitelkou. Než stačili utéct, uvařila se z nich chutná polévka.

 

NA PÁNVI

(Van Cong Thanh)

Vítáme vás v pánvi! A tady už máme českého hřebce Sůla a vyzyvatelem je čerstvé Vajíčko. Zápas začíná. Dáme do pánve olej. Vajíčko dostalo zásah, ale nedá se a vrací úder. To byla rána! Sůl má tak tvrdou kůži, že se vajíčko zlomilo. Sůl krvácí, jeho malé soli dopadají na vajíčko. Skořápky z vajíčka jdou do márnice. Jmenuje se Koš. Diváci šílí!

 

PROČ RODINKA VESELÝCH PLAKALA?

(Nina Jašová)

Jednoho krásného dne se rodinka Veselých přistěhovala do ledničky. Vepřový řízek se chtěl ohřát na plotně. Bylo mu tam takové horko, až omdlel. Když se probudil, ocitl se na talíři. Jeho manželka Zelí a syn Knedlík ho hledali pod lžičkou, v mikrovlnce, na hrnečku… Potom jeho syn Knedlík vykřikl: „Já mám nápad, mámo. Koukneme se na talíř!“ A táta Vepřový řízek tam byl. Párkrát do něj šťouchli, ale táta Řízek neodpověděl. Maminka začala naříkat: „Ach, co si teď počneme bez tatínka!“ Maminka ještě půl hodiny plakala, dokud neumřela. Čekal a čekali a čekali. Potom je někdo snědl.